Hét főispán kinevezése Magyar Péter által
Magyar Péter miniszterelnök pénteken bejelentette hét főispán kinevezését a Magyar Közlönyben megjelent határozat alapján. A kinevezések a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára történtek, és június 29-ei hatállyal lépnek érvénybe.
A kinevezettek a következő vármegyei kormányhivatalok élére kerülnek: Bede Péter József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal, Bozsolik Róbert Zsolt a Tolna Vármegyei Kormányhivatal, Cseresnyés Béla a Zala Vármegyei Kormányhivatal, Fröhlichné Hamar Edit a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal, Kovács Éva a Heves Vármegyei Kormányhivatal, Sinka-Ács Judit a Somogy Vármegyei Kormányhivatal, és Tyukodi Dávid a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal élére nevezi ki a miniszter.
Ez a változtatás jelentős lépés a helyi közigazgatás megerősítése és a vidék fejlődése szempontjából, hozzájárulva a hatékonyabb helyi irányításhoz és regionális programok megvalósításához.

